10 czerwca 2016 roku biblioteka szkolna Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych im. Stanisława Wyspiańskiego w Jeleniej Górze przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji zorganizowanej przez miesięcznik „Biblioteka w szkole” pod hasłem „Jak nie czytam, jak czytam.” Celem akcji jest promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

Inicjatywa ta, to jednocześnie próba pobicia rekordu czytania w jednym momencie. Projekt ma na celu zainicjowanie mody na czytanie oraz wzbudzenie przekonania, że czytaniem i dobrą książką można się chwalić. Młodzież z Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych jest czytelniczo aktywna i nie popiera druzgocących statystyk, według których 63% Polaków nie czyta książek. Uczniowie i organizatorzy, panie: Ewa Helik i Ewa Mickiewicz, zadbały jednocześnie o hasło programowe, którego treść napisana została linią utworzoną przez rząd pochłoniętych lekturą czytelników. We wspólnym czytaniu udział wzięło 179 osób. Akcję wsparła dyrekcja szkoły oraz nauczyciele, a całość przedsięwzięcia udokumentowali uczniowie fototechnika pod opieka pana Krzysztofa Zwolińskiego.