13 i 14 lutego 2014 roku odbyły się w naszej szkole warsztaty artystyczne z wykładowcą Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, rzeźbiarzem dr Andrzejem Kosowskim. Artysta ze wzruszeniem przypominał sobie naszą szkołę i Cieplice, ponieważ jest absolwentem Rzemiosł i nie był tu aż 18 lat. Po wykładzie i prezentacji wydziału rzeźby uczniowie klasy 1 i 2 LP brali udział w warsztatach, których tematem była realizacja kompozycji rzeźbiarskich z gazetowego papieru makulaturowego. Po warsztatach został zaprezentowany film na temat twórczości rzeźbiarza Andyego Goldsworthy. Następnego dnia realizowane były konstrukcje rzeźbiarskie z patyczków do szaszłyków oraz większe wykonywane z listewek jako realizacje grupowe . Warsztaty miały za zadanie przełamywania barier w tworzeniu i postrzeganiu rzeźby, otwieraniu się na abstrakcyjne myślenie i tworzenie innych, nowatorskich struktur plastycznych.