W dniu 21.10.2013 grupa uczniów z klas pierwszej i drugiej „Technikum technologii drewna” w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II” wyjechała na wycieczkę zawodoznawczą do Świeradowa Zdroju.

Głównym punktem programu wycieczki było Pogłębienie zainteresowań w branży związanej z profilem kształcenia – zawodem technik technologii drewna. Zapoznanie uczniów ze stosowanymi technologiami w Zakładzie Przemysłu Drzewnego „Świerad” sp. z o. o. w Świeradowie.

Uczniowie przyglądali się obróbce drewna w tartaku, gdzie z tartacznego drewna okrągłego pozyskuje się różne sortymenty tarcicy.

W tym dniu młodzież odwiedziła Centrum Edukacji i Promocji Przyrodniczo – Leśnej w Świeradowie Zdroju. Pani Barbara Rymaszewska zapoznała uczniów z ciekawostkami biologicznymi charakterystycznymi dla Gór Izerskich i związanymi z Karkonoskim Parkiem Narodowym.

Uczniowie wzbogacili się o informacje dotyczące zawodu, w którym się kształcą i rozszerzyli swoją wiedzę z zakresu biologii i geografii.