W dniu 10 października, w radosnej atmosferze szkolnych Rzemiosł, odbył się długo wyczekiwany Dzień Sportu, znany jako Rzemykiada, pod hasłem „Razem bawić się weselej”. To był dzień pełen śmiechu, emocji i sportowych wyzwań, w których uczniowie i nauczyciele walczyli o miano mistrzów zabawy. Pierwszym sportowym wyzwaniem był rzut do kosza – niby prosta sprawa, ale niektórzy uczestnicy najwyraźniej postanowili celować nie w kosz, ale w chmury, drzewa, a nawet… przypadkowych kibiców.
Dalej przyszła pora na skoki przez skakankę, które przypominały bardziej taniec z plączącą się liną niż skoki, ale atmosfera była gorąca!
W trójskoku w dal z miejsca nie brakowało brawurowych skoków, a publiczność kibicowała nawet tym, którzy bardziej lądowali na pupie niż na nogach.
Za to odbicia piłki siatkowej szybko stały się testem na zwinność – nie piłkarzy, ale widzów, którzy musieli pilnować, żeby piłka nie uciekła gdzieś w dal.
Rzut piłką lekarską dostarczył wszystkim trochę siły – niektórym udało się nią ledwo machnąć, inni rzucali z takim zapałem, jakby chcieli wysłać ją na orbitę.
Ale największą furorę zrobił rzut oponą samochodową. Tutaj liczyła się nie tylko siła, ale i umiejętność utrzymania równowagi, bo opona potrafiła płatać figle i toczyć się w nieprzewidywalne strony!
Nie zabrakło również czegoś dla fanów precyzji i adrenaliny – strzelnica ASG pozwoliła każdemu na chwilę poczuć się jak mistrz snajperskich wyzwań.
Największy śmiech jednak wywołała konkurencja rzutu patelnią do celu. Kto by pomyślał, że szkolne talenty kulinarne objawią się właśnie w tej konkurencji!
Na finał – przeciąganie liny. Walka była zażarta, a wszyscy dawali z siebie wszystko, by przyciągnąć zwycięstwo na swoją stronę. W kategorii uczniowie kontra nauczyciele dwukrotnie zwyciężyła kadra pedagogiczna.
Jednak Rzemykiada to nie tylko sport i zabawa, ale również okazja do propagowania ważnych tematów. Nauczycielki szkoły dzielnie przygotowują się do wirtualnego wyzwania biegowego, organizowanego przez Fundację Bieg Kobiet Zawsze Pierwsi, które odbędzie się 20 października. Celem biegu jest szerzenie świadomości o profilaktyce raka piersi, a nasze nauczycielki są już gotowe, by wziąć udział w tym szlachetnym przedsięwzięciu, pokazując, że dbanie o zdrowie jest równie ważne jak sportowa rywalizacja.
Cały dzień pełen był śmiechu, sportowej rywalizacji i pozytywnej energii, a „Rzemykiada” jeszcze długo będzie wspominana jako świetne połączenie dobrej zabawy i ważnych działań na rzecz zdrowia.
Serdecznie dziękujemy sponsorom, a w szczególności sklepowi dm-drogerie markt Polska oraz Radzie Rodziców, za wsparcie, dzięki któremu Rzemykiada mogła być tak wyjątkowym wydarzeniem. Wasza hojność pozwoliła nagrodzić zwycięzców i sprawić, że rywalizacja była jeszcze bardziej emocjonująca. Dziękujemy za zaangażowanie i wkład w sukces naszego Dnia Sportu!
Zdjęcia wykonały uczennice klasy 1 Foto: Amelia Kunc, Maja Bukiewicz, Natasza Krućko, Wiktoria Kołodziej i Karolina Chuczak