Nadszedł długo wyczekiwany czas radości i wolności. Czas zasłużonego odpoczynku po wielu miesiącach pracy – WAKACJE! 23 czerwca 2023 r. o godzinie 10.15 rozpoczęło się zakończenie roku szkolnego. W tym uroczystym podsumowaniu w Rzemiosłach udział wziął Prezydent Miasta Jelenia Góra Pan Jerzy Łużniak, Prezes Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego Pani Agata Buśko wraz z pracownikami Panią Martą Płoszaj, Panią Edytą Kłys-Nurzyńską oraz Panem Michałem Palewiczem, Aspirant Sztabowy Marek Sadowski z Komisariatu II Policji oraz przewodniczący Rady Rodziców Pan Przemysław Bogdaszewski.
Po oficjalnym rozpoczęciu uroczystości przez Dyrektor szkoły Panią Annę Szydłowską-Robak, Jerzy Łużniak- Prezydent Miasta Jeleniej Góry wygłosił swoje przemówienie. Podkreślił wkład pracy naszych nauczycieli i uczniów w upiększanie przestrzeni miejskiej. Zwrócił uwagę między innymi na Jelonki wykonane w naszej szkole, które podziwiane są zarówno przez mieszkańców jak i turystów odwiedzających nasze miasto.
Po kolejnych przemówieniach wręczono świadectwa z wyróżnieniem i nagrody uczniom. W tym roku szkolnym świadectwo z wyróżnieniem otrzymało 46 uczniów.
Wręczono również nagrodę Fundacji im. Jerzego Szmajdzińskiego uczennicy klasy 2 Foto Aleksandrze Łuszczyńskiej za wyróżniające się wyniki w nauce. Ola uzyskała w tym roku średnią 5,76.
Prezes Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego Pani Agata Buśko wręczyła nagrody i wyróżnienia dla wszystkich uczniów, którzy wzięli udział w konkursie na opracowanie projektu graficznego oznakowania autobusu elektrycznego. Nagrodę główną otrzymała Wiktoria Ławrynowicz z klasy 3 Reklamy, wyróżnienie natomiast Małgorzata Węglewska z klasy 4 Foto. W konkursie łącznie wzięło udział 26 uczniów.
Wręczono też Certyfikaty Narodowego banku Polskiego Złota Szkoła NBP 2022/2023 II Edycja pt. „Poznajemy Bank Centralny”. W tegorocznej edycji uczestniczyło 10 uczniów.
Uczniowie przebywający w tym roku w Hiszpanii w ramach projektu Erasmus+ otrzymali za udział Europassy. Przypominamy, że było to 9 uczniów z Liceum Sztuk Plastycznych. Niebawem czeka nas kolejna edycja tego projektu.
Podczas uroczystości Pani Dyrektor Anna Szydłowska – Robak przekazała na ręce Pani Agacie Buśko statuetkę Przyjaciela Szkoły dla MZK Jelenia Góra.
Po oficjalnej części uczeń klasy 4 Plastyka Jakub Wygnański wraz z towarzyszącym mu Bartoszem Łukaszewskim uświetnili swoim występem uroczystość zakończenia roku szkolnego.
Wszystkim uczniom gratulujemy ich sukcesów. Jesteśmy z Was dumni 🙂