UWAGA. Ważne. Proszę o rejestrację do 31 maja 2023 do godz. 15.00  i wybór naszej szkoły na stronie: https://dolnoslaskie.edu.com.pl/kandydat Jeżeli ktoś się spóźni proszę o kontakt z sekretariatem szkoły, gdyż system komputerowy prawdopodobnie będzie blokował wybór naszej szkoły.

Egzamin odbywa się: 12 czerwca 2023 roku od godz. 10.00 do około godz. 15.00.

Zadania na egzaminie wstępnym praktycznym:

Rysunek – format A3 – postać siedząca, (czas pracy 55 minut), malarstwo – martwa natura  ( kolorowe elementy składowe np. butelka, dzbanek, jabłko, draperia – czyli materiały  tekstylne) – format A3 (czas pracy 55 minut) i kompozycja rzeźbiarska z papieru z wyobraźni na zadany temat (czas pracy 40 minut) – cięcie, gięcie, rwanie i klejenie.

Egzamin wstępny ustny: jest rozmową na tematy związane z różnymi dziedzinami sztuk plastycznych ( można wcześniej przygotować sobie i omówić na egzaminie twórczość ulubionego artysty, ulubionej epoki lub stylu, czy wydarzenia artystycznego).  Kandydaci będą na tej rozmowie w towarzystwie innych kandydatów (zapraszamy po trzy osoby, chyba że ktoś życzy sobie indywidualnie)

Proszę przynieść: blok A3 (najlepiej techniczny), ołówki, gumkę, farby wodne – tempery lub akryle ( najlepiej w tubkach), pędzle, nożyczki, klej, taśmę klejącą przezroczystą i papierową.

Przypominam, że egzamin odbędzie się 12 czerwca (poniedziałek) 2023 o godz. 10.00 w pracowniach artystycznych naszej szkoły i potrwa do około godz.15.00. Na teren szkoły można wjechać od ul. Staszica od strony boiska szkolnego.  Rodzicom możemy pokazać inne pracownie szkolne, galerię i odpowiedzieć na pytania związane z naszą szkołą.

Proszę również składać podania do burs szkolnych:

https://www.zspu.jgora.pl/

http://bursa1.jeleniagora.pl/

Do zobaczenia na egzaminie. Zero stresu i uśmiech na twarzy!