Praktyczne zajęcia zawodowe w obecnej sytuacji stały się właściwie przedmiotami teoretycznymi. Nigdy nie było łatwo, teraz w dwójnasób liczy się pomysłowość i inwencja. Uczniowie w tej wyjątkowej sytuacji wymuszonego zamknięcia otrzymali zadanie fotograficzne: Faktura – rozumianej jako zewnętrzna powierzchnia wszelkich otaczających nas materialnych przedmiotów (szorstkich, gładkich, błyszczących, matowych itd.). Autorzy budują obrazy podkreślając swoistość konkretnych powierzchni, inni wskazują różnice na zasadzie kontrastu., a niektórzy budują bardzo osobiste „komentarze” swobodnie opisujące temat zadania. Światło jest niezwykle istotnym elementem wszystkich wykonanych fotografii.

Niektórzy uczniowie jeszcze realizują zadane ćwiczenie. Przedstawiam Państwu mój subiektywny wybór kilku prac na temat „Faktura”.

Krzysztof Kuczyński