5 października odbyły się pierwsze warsztaty artystyczne dla uczniów 7 i 8 klas szkół podstawowych pod nazwą „Sobota z pasją”. Zajęcia poświęcone były fotografii i multimediom. Na chętnych czekał też nauczyciel technologii drewna Pan Jerzy Dudek. W warsztatach wzięło udział 12 osób ze szkół podstawowych z Jeleniej Góry (SP3, SP10, SP11, SP 15) , Piechowic i Szklarskiej Poręby. Uczestnicy pod okiem Pani Ireny Polit i Pana Krzysztofa Kuczyńskiego zajęli się wyczarowaniem fotografii w zaciemnionym studio z użyciem pojedynczych źródeł światła. Technika zwana „malowaniem światłem” bardzo przypadła do gustu uczestnikom warsztatów. Druga grupa, pod opieką Pana Krzysztofa Zwolińskiego pracowała w sali filmowej. Uczestnicy wykonywali ujęcia profesjonalną kamerą  filmową z wykorzystaniem zielonego tła (green screen’a). Następnie podmieniali tło i odwracali ruch w programie Adobe Premiere Pro. Tego typu warsztaty to doskonały sposób aby zaprezentować bogato wyposażone pracownie oraz przybliżyć  przyszłym kandydatom specyfikę nauki w Rzemiosłach. W prowadzeniu zajęć pomagała też spora grupa uczniów Rzemiosł. Już niedługo zaprosimy na warsztaty w pracowniach Liceum Plastycznego, mody, reklamy i informatyki. W czasie wszystkich spotkań będzie dostępna pracownia technologii drewna. Każdy znajdzie coś dla siebie. Zapraszamy uczniów i rodziców, którzy również będą mogli zapoznać się z naszą szkołą.