Uczennica Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych w Jeleniej Górze – Justyna Dżaman została piątą w historii szkoły laureatką Ogólnopolskiego Programu Stypendialnego ,,Zdobywaj Świat i Wiedzę” ufundowanego przez Uniwersytecką Szkołę Kształcenia Indywidualnego w Krakowie. Stypendium jest przyznawane uczniom za wybitne osiągnięcia naukowe, sportowe lub artystyczne i za szczególne zasługi dla swojego regionu. To już XXIV edycja programu.

Uczennica trzeciej klasy Liceum Plastycznego 12 czerwca odebrała certyfikat laureata, który wręczyli jej dyrektorka Szkoły – Pani Anna Szydłowska – Robak i dyrektor regionalny USKI – Pan Artur Czelny. Justyna Dżaman otrzymała stypendium finansowe, które wspomoże jej dalszy rozwój. Uczennica  brała czynny udział w wystawach organizowanych przez Liceum Plastyczne, konkursach recytatorskich i plastycznych, przedstawieniach teatralnych, promocji szkoły, prowadziła uroczystości szkolne oraz była przewodniczącą Bursy Szkolnej i jest przewodnicząca klasy. Zespół Szkół Rzemiosł Artystycznych może pochwalić się największą ilością stypendystów na Dolnym Śląsku. To już piąty uczeń tej szkoły zostaje wyróżniony w programie USKI.