W maju odbył się cykl warsztatów plastycznych dla dzieci ze szkół podstawowych. Zajęcia prowadziła Pani Ewa Kopeć-Kotulska, która na co dzień uczy w Liceum Plastycznym na specjalizacji – szkło artystyczne. 15 maja w Szkole Podstawowej w Podgórzynie  odbyły się warsztaty pod nazwą „Mozaika szklana”, w których udział wzięły dzieci z klasy pierwszej i trzeciej – integracyjnej.
21 maja do pracowni Liceum Plastycznego zawitała klasa druga ze Szkoły Podstawowej z Podgórzyna. Dzieci realizowały mozaikę szklaną i gliniane ozdoby. 30 maja warsztaty pod nazwą „Malowanie na szkle” odbyły się z udziałem dzieci z Przedszkola Integracyjnego w Jeleniej Górze. Takie zajęcia wpływają na rozwój artystyczny wśród dzieci, zwiększają ich wrażliwość i umiejętności manualne. Być może wśród uczestników znajdą się przyszli artyści.