9 marca 2019 roku odbyła się w Naszej Szkole V Olimpiada Geograficzna. Organizatorem etapu rejonowego była Szkoła Podstawową nr 113 z Wrocławia. Naszą szkołę reprezentował Błażej Nadzieja z klasy 3 A Gimnazjum. Przed rozpoczęciem olimpiady młodzież wraz z opiekunami zapoznała się z kierunkami kształcenia w technikum  oraz ofertą Liceum Plastycznego. Goście odwiedzili sale zawodowe, w których kształcą się przyszli specjaliści z fotografii, reklamy, stolarstwa i informatyki zapoznali się również z ofertą dotyczącą nowego kierunku – Technik przemysłu mody. Młodzież zwiedziła też pracownie szkła artystycznego, snycerstwa, rzeźby, malarstwa oraz galerię Liceum Plastycznego. Wyniki Olimpiady zostaną niebawem ogłoszone. Z ramienia szkoły przygotowaniem olimpiady zajęła się Pani Anna Zapłotna. Wszystkim uczestnikom gratulujemy.

Do rywalizacji przystąpiły następujące szkoły:

 • Szkoła Podstawowa nr 4 im. Mikołaja Kopernika – Bogatynia
 • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego – Bogatynia
 • Gminny Zespół Szkolno – Przedszkolny – Czarny Bór
 • Gimnazjum w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych im. Stanisława Wyspiańskiego – Jelenia Góra
 • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Bolesława Chrobrego – Jelenia Góra
 • Szkoła Podstawowa nr 5 – Jelenia Góra
 • Szkoła Podstawowa nr 6 im. Włodzimierza Puchalskiego – Jelenia Góra
 • Szkoła Podstawowa nr 10 im. Marii Skłodowskiej – Curie – Jelenia Góra
 • Szkoła Podstawowa im. Sybiraków – Jerzmanki
 • Zespół Szkól Ogólnokształcących, Gimnazjum nr 2 – Kamienna Góra
 • Społeczne Gimnazjum Edukacji Europejskiej – Kamienna Góra
 • Szkoła Podstawowa nr 1 – Kowary
 • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Polskich Żołnierzy Września 1939 r. – Pieńsk
 • Szkoła Podstawowa im. Jana III Sobieskiego – Porajów
 • Zespół Szkół Ogólnokształcących i Mistrzostwa Sportowego J. I. Sztaudyngera  – Szklarska Poręba
 • Szkoła Podstawowa ” Tęcza ” – Zgorzelec