W dniu 20 kwietnia w Książnicy Karkonoskiej została otwarta wystawa pn. „Inspiracje”. Prezentowane są na niej prace uczniów Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych im Stanisława Wyspiańskiego w Jeleniej Górze kształcących się na kierunku Technik fotografii i multimediów oraz na specjalizacji fotografia w Liceum Plastycznym. Wystawę oglądać będzie można do 19 maja.

To już po raz siódmy możemy oglądać najciekawsze prace uczniów Rzemiosł w Książnicy. Zdjęcia powstały w różnych technikach. Są efektem początków artystycznej przygody młodych ludzi. Prezentowane fotografie, wskazują na dużą pomysłowość i wyobraźnię. Możemy zobaczyć efekty uzyskiwane drogą cyfrowego montażu, fotografii otworkowej i klasycznej, grafiki komputerowej czy też fotografie wykonane z użyciem skanera. Prace powstały pod opieką artystów – nauczycieli: Marka Likszteta, Krzysztofa Kuczyńskiego i Krzysztofa Zwolińskiego. Tym razem organizacją wystawy zajęli się sami uczniowie, którzy wspólnie z Karoliną Muranko i Oliwią Szczodrak (klasa 3 FI) przygotowali swoje prace do druku, oprawili je i zakomponowali wystawę.

Wystawa ma na celu pokazanie obecnych możliwości i pomysłów młodych twórców oraz zachęcenie do dalszej aktywności w tej dziedzinie. Być może zachęci również widzów do własnych poszukiwań w dziedzinie fotografii. Zapraszamy młodych ludzi do własnej oceny i refleksji nad pracami. Zachęcamy do odwiedzenia Galerii w Książnicy Karkonoskiej.

W wystawie wzięli udział: Noemi Bogaczyk, Julia Burdzy, Kamil Czupryna, Paulina Dunajczan, Kinga Jarocka, Martyna Jorosz, Katarzyna Kita, Zuzanna Kozak, Alicja Kuć, Maria Kulpińska, Michał Mazurkiewicz, Karolina Muranko, Martyna Nowaczyk, Aleksandra Pawłowska, Błażej Recki, Oliwia Szczodrak, Natalia Tarka, Maria Wasińska, Gabriela Węsek, Dominik Zając, Gabriela Zając i Danił Zagajewski