Dnia 10.03.2018r. (sobota) w Gimnazjum w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych im. Stanisława Wyspiańskiego w Jeleniej Górze, odbyła się IV Olimpiada Geograficzna – etap rejonowy (powiatowy) organizowana przez Szkołę Podstawową 113 we Wrocławiu. Do rywalizacji przystąpiły następujące szkoły:

Dnia 10.03.2018r. (sobota) w Gimnazjum w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych im. Stanisława Wyspiańskiego w Jeleniej Górze, odbyła się IV Olimpiada Geograficzna – etap rejonowy (powiatowy) organizowana przez Szkołę Podstawową 113 we Wrocławiu. Do rywalizacji przystąpiły następujące szkoły:

 • Szkoła Podstawowa nr 4 im. Mikołaja Kopernika – Bogatynia
 • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego – Bogatynia
 • Gimnazjum w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych im. Stanisława Wyspiańskiego – Jelenia Góra
 • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Bolesława Chrobrego – Jelenia Góra
 • Szkoła Podstawowa nr 5 im. Włodzimierza Puchalskiego – Jelenia Góra
 • Szkoła Podstawowa im. Sybiraków – Jerzmanki
 • Zespół Szkól Ogólnokształcących, Gimnazjum nr 2 – Kamienna Góra
 • Zespół Szkól Ogólnokształcących, Gimnazjum im. Stanisława Lema – Kowary
 • Szkoła Podstawowa nr 1 – Kowary
 • Szkoła Podstawowa nr 2 im. 10-tej Sudeckiej Dywizji Piechoty – Lwówek Śląski
 • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Ojca Michała Tomaszka – Pieńsk
 • Szkoła Podstawowa im. Jana III Sobieskiego – Porajów
 • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II – Smolnik
 • Zespół Szkół Ogólnokształcących i Mistrzostwa Sportowego  im. J. I. Sztaudyngera  – Szklarska Poręba
 • Miejski Zespół Szkół – Świeradów Zdrój
 • Szkoła Podstawowa nr 5 im. Marii Skłodowskiej-Curie – Zgorzelec

Naszą szkołę reprezentowali: Łukasz Sokołowski (3a),Aleksander Pajorski (3a), Michał Żurawski (3a) i Nikoletta Środecka (3d). Przed rozpoczęciem olimpiady młodzież wraz z opiekunami zapoznała się z kierunkami kształcenia w czteroletnim technikum i odwiedziła stanowiska z foto, reklamy, drewna i informatyki, zaprezentowane przez uczniów i opiekunów szkoły średniej.