6 grudnia w Książnicy Karkonoskiej odbył się wernisaż wystawy pt. „Liber – Książka – Book” uczniów Liceum Plastycznego z cieplickich Rzemiosł.

Prezentowane prace to rysunki wykonane na kartkach starych, zużytych książek, rzeźby z makulatury, jak również kunsztownie wykonane drewniane podpórki do książek. W ten sposób uczniowie dali lekturom nowe życie i wpisali się w popularny obecnie w sztuce nurt związany z recyklingiem – recyclart. Prace zostały wykonane na zajęciach z rzeźby, snycerstwa i malarstwa  pod opieką nauczycieli: Adriany Tymon-Mrozik, Beaty Kornickiej-Koneckiej, Julii i Marcina Znamienkiewiczów.

W wystawie wzięli udział wybrani uczniowie z wszystkich klas Liceum Plastycznego. Prezentowane prace można oglądać w holu 1 piętra Książnicy Karkonoskiej do końca stycznia 2018 roku.

Serdecznie zapraszamy