Młodzi artyści z Liceum Plastycznego w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych 29 listopada otworzyli wystawę pod nazwą:  „OKIEM MŁODEGO ARTYSTY”. Prace prezentowane są do końca stycznia w Miejskim Domu Kultury „Muflon”

Wernisaż obecnością zaszczycili m. in.  dyrektorzy obu placówek. Aleksandra Jarocińska (dyr. MDK Muflon) uroczyście otworzyła wystawę a Bogdan Helik (dyr.  ZSRzArt) komplementował zdolną młodzież z cieplickiego Plastyka. Organizatorzy podkreślali, że wystawa cieszy się dużym zainteresowaniem, bo frekwencja na otwarciu była bardzo wysoka. Wśród przybyłych gości byli uczniowie,  dumni nauczyciele i rodzice artystów.

Pomysłodawczynią wystawy jest uczennica – Karolina Szach – „Chciałam pokazać na zewnątrz nasze prace. Często chowamy je gdzieś w szafach, szufladach, pokazujemy tylko najbliższym.  Chciałam pokazać szerszej publiczności nasze wyobrażenia o świecie, pragnienia i fascynacje”. Dzięki współpracy z Panią Agatą Makutynowicz udało się zrealizować ten pomysł.

Prezentowane prace cechuje zróżnicowanie tematyczne w zależności od upodobań, wizji świata, czy obserwacji. Obrazy przedstawiają nową, świeżą odsłonę łączenia form i technik, aby jak najbardziej zaintrygować widza i przekazać swoje poglądy i spostrzeżenia. „Nasze prace odzwierciedlają nas samych– mówi Jzabela Tupcik – Każdy z nas inspiruje się czymś innym, innym artystą, inną dziedziną sztuki. Specjalizuje się też w czymś innym, jedni bawią się rysunkiem, inny rzeźbą, fakturą, szukamy tego, co lubimy. Szukamy swego stylu, który by nas wyróżniał i pomagał przedstawić za pomocą obrazu nasze uczucia”.

Autorzy chętnie bawią się sztuką, dzięki czemu prace są niebanalne i niecodzienne. Czerpią radość z tworzenia. Poszukują siebie, dopracowują swój warsztat i odkrywają nowe możliwości. Nauczycielem malarstwa uczniów klasy III LP jest mgr Julia Znamienkiewicz. W poprzednich latach uczniowie kształcili się pod okiem mgr Beaty Kornickiej – Koneckiej i mgr Gabrieli Załeckiej.  Autorami prac są: Natalia Bzodek, Daria Chraścina, Kamil Czupryna, Natalia Foryś, Anna Kowalewska, Zuzanna Kozak, Maria Kulpińska, Joanna Nowak, Antonina Olszewska, Karolina Szach i Izabela Tupcik.