W dniu 28 marca w naszym Gimnazjum odbyło się zakończenie projektu edukacyjnego „Kuchnia krajów niemieckojęzycznych”, w którym wzięło udział 18 uczniów pod kierunkiem Pani Anny Liskiewicz.

Impreza ta w bardzo ciekawej formie rozwija językowe, a zarazem kulinarne umiejętności uczniów. W tym roku było wyjątkowo dużo gości. Wszystkim dopisywały apetyty i humory. Dania z różnych regionów Niemiec, Austrii i Szwajcarii cieszyły się dużym powodzeniem.

Uczniowie nie tylko przygotowali smaczne dania, ale także podali je na pięknie udekorowanych stołach. Ponadto prezentując potrawy, przedstawili w języku niemieckim sposób przygotowania dań i produkty, z których były wykonane. Młodzież wykazała się świetną znajomością języka. Było po prostu pysznie 🙂