Siedmioro uczniów Liceum Plastycznego i Technikum Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych wzięło udział w pierwszym etapie Konkursu Filozofii Klasycznej organizowanego przez Instytut Filozofii Chrześcijańskiej Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu. Do konkursu przystąpiło 286 uczniów z 40 szkół, z terenu Dolnego Śląska.

Nasi reprezentanci to:

  • Nikola Malinowska z klasy III Fototechnik.
  • Aleksandra Koneczna z klasy III Liceum Plastycznego.
  • Kacper Błaszewski z klasy III Technikum Technologii Drewna.
  • Oliwia Szczodrak z klasy I Fototechnik.
  • Maria Wasińska z klasy I Fototechnik.
  • Anna Kowalewska z klasy I Liceum Plastycznego.
  • Justyna Szczepankowska z klasy I Technikum Reklamy.

Z radością pragniemy poinformować, że trójka naszych uczennic; Ania Kowalewska, Marysia Wasińska i Justyna Szczepankowska zakwalifikowały się do etapu okręgowego Konkursu, który odbędzie się 10 marca w Legnicy i Wrocławiu.

Gratulujemy i Dziękujemy Naszym Uczniom,

a finalistkom

Życzymy Powodzenia i Trzymamy Kciuki!

W związku z udziałem naszych uczniów w konkursie listy z podziękowaniami za przygotowanie uczniów i organizację etapu szkolnego do Dyrektora Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych pana Bogdana Helika i nauczyciela etyki pana Piotr Drogowskiego przesłał przewodniczący Komitetu Głównego Konkursu Filozofii Klasycznej ksiądz doktor Andrzej Ziombra. Podkreślił w nim, że krzewienie filozofii wśród uczniów pomaga w lepszym rozumieniu człowieka oraz otaczającej go rzeczywistości.