W ramach porozumienia między wrocławską uczelnią artystyczną a Liceum Plastycznym w Jeleniej Górze w dniu 14 maja 2015 roku odbyły się zajęcia dla naszych uczniów prowadzone przez wykładowców ASP. Uczniowie klasy III mieli możliwość realizacji prac na uczelni, technikami w naszej szkole nie stosowanymi:

– formowanie szkła na palnikach ( prowadzenie: Beata Damian-Speruda),

– formowanie z mas lejnych (prowadzenie: as. Emilia Krankowska) – w pracowni ceramiki użytkowej prof. Lidii Kupczyńskiej-Jankowiak,

– zdobienie ceramiki artystycznej (prowadzenie: prof. Grażyna Płocica i as. Joanna Opalska-Brzecka ),

– przygotowanie form do odlewu w brązie i odlewanie metalu (prowadzenie: ad Michał Staszczak i Hubert Bujak)

– formowanie ceramiki na kole garncarskim ( w pracowni prof. Katarzyny Koczyńskie – Kielan i ad. Bożeny Sacharczuk) z prezentacją st. mistrza garncarstwa Leri Papidze.

Uczniowie również mieli spotkanie z prof. Adamem Ablem prezentującym własną wystawę fotografii oraz prace swoich studentów.

Młodzież licealna była pod dużym wrażeniem zajęć i zapowiedziała się już na następną, czerwcową wizytę związaną z Festiwalem Wysokich Temperatur organizowanym na ASP we Wrocławiu.