Rzeźba Olgi KawacińskiejIII miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Rzeźby w Drewnie w Zakopanem zajęła Olga Kawacińska (obecnie studentka wrocławskiego ASP) za pracę wykonaną w naszej szkole. Rzeźba „Portret” wykonana została pod kierunkiem nauczycieli: Marcina Znamienkiewicza i Ireneusza Kulikowskiego jako praca dyplomowa w 2010 roku.

Prestiżowa nagroda ta jest wysokim wyróżnieniem dla talentu i umięjętności naszej byłej uczennicy oraz działalności artystycznej naszej szkoły. Na wystawie prezentowana była również inna praca reprezentująca naszą szkołę autorstwa, obecnie już absolwenta, Jakuba Obiegło pt. „Murzynka”. W konkursie rywalizowało 12 szkół artystycznych ze specjalizacją snycerstwa.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w Galerii Miejskiej w Zakopanem 2 kwietnia 2012 roku. W wyjeździe do Zakopanego uczestniczyli również uczniowie II klasy LP z grupy snycerskiej. Uczniowie zwiedzali szkołę plastyczną im. A. Kenara.