W myśl naszego hasła „Łączymy tradycje z nowoczesnością” – upiększamy Naszą Szkołę. Kolejnym tego etapem jest renowacja drzwi. Zajął się tym specjalista – Pan Ryszard Dudek – nauczyciel w zawodzie Technik Technologii Drewna. Stare drzwi, do tej pory nie cieszyły naszych oczu, bo swoje piękno skrywały pod warstwami olejnej farby. Teraz, po profesjonalnych zabiegach, zyskują drugą młodość. Pierwszym etapem renowacji jest usunięcie starej farby opalarką oraz wydłubanie szpachli z ubytków i zniszczeń. Następnie całe drzwi są szlifowane i wykonuje się wstawki. Okleiną wypełnia się złącza płycin. W miejsca większych ubytków wstawia się drewno lite oraz wykonuje się naprawy z użyciem sedników. Po ponownym wyszlifowaniu i odpyleniu można przejść do dwukrotnego malowania lakierem ozdobnym. Na końcu montowane są naprawione i oczyszczone okucia i odnowione drzwi wracają na swoje miejsce.