Dziś wspominamy wydarzenie, o którym każdego stycznia było głośno w Naszym Mieście. Chodzi o wykreowane w Naszej Szkole plenerowe wykonanie Poloneza. Pan Jakub Kisiel-Kiślański, nauczyciel wychowania fizycznego zrealizował swoje marzenie i wspólnie z naszymi uczniami 5 stycznia 2018 roku przygotował pierwsze wykonanie tego staropolskiego tańca na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze. Do tej pory odbyły się już trzy plenerowe edycje poloneza maturzystów, ale to nie wszystko… ciekawa inicjatywa odniosła duży sukces, mówiono o nas w ogólnopolskich mediach, polonez stał się wizytówką Jeleniej Góry i na stałe wszedł do kalendarza imprez. O sukcesie przedsięwzięcia świadczy wpisanie poloneza do uroczystości związanych z Odzyskaniem Niepodległości w 2019 roku. Każde wykonanie gromadziło setki par ze szkół ponadpodstawowych w Jeleniej Górze. Było to też swoiste przygotowanie przed studniówką, to taka próba generalna. Polonez stał się tradycją naszego miasta – młodzież chciała się tym bawić, integrować i przy okazji kultywować tradycję. Niezapomniany będzie również wyjątkowy taniec, który odbył się 12 maja 2019 roku w ramach 45. Wiosny Cieplickiej na Placu Piastowskim w Cieplicach pod hasłem „Od przedszkolaka małego tancerza do maturzysty co w dorosłość zmierza”.  Tym razem można było podziwiać przedszkolaków i uczniów we wspólnym tańcu. Przedszkolaki podbijali wówczas serca obserwatorów.

Tego roku jednak nie spotkamy się i poloneza nie zatańczymy, pooglądajmy więc zdjęcia z poprzednich edycji i powspominajmy…..