W ubiegłą sobotę (17 października) Nasi Uczniowie wzięli udział w warsztatach filmowych, które odbyły się w Muzeum Karkonoskim. Warsztaty zorganizowano pt. „Jak być góralem karkonoskim? Filmowe opowieści o regionie”. Celem zajęć było teoretyczne i praktyczne poznanie kolejnych etapów realizacji filmu. Uczestnicy pisali scenariusz, pracowali z kamerą na planie filmowym oraz wykonywali montaż cyfrowy. Zajęcia prowadził Pan Marek Oleksy, który jest współtwórcą i koordynator Międzynarodowego Festiwalu Filmowego ZOOM-ZBLIŻENIA. Ponadto organizuje i prowadzi warsztaty filmowe dla młodzieży oraz współpracuje z jeleniogórskimi teatrami i galeriami sztuki jako realizator multimedialnych scenografii i instalacji wideo. W warsztatach udział wzięli: Lulia Krzywdzińska i Jakub Konobrocki z klasy 1 F oraz Nikola Kos i Tomasz Goleniszcza z klasy 2 F.

Zdjęcia: Jakub Konobrocki