13 grudnia w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych odbyło się spotkanie z Łukaszem Janke – operatorem kamery telewizji Polsat i Polsat News. W spotkaniu udział wzięli uczniowie z klasy pierwszej Technikum Fotografii i Multimediów. Tematem spotkania była telewizja od kulis. Uczniowie mogli dowiedzieć się, na ile ciekawa i na ile trudna jest praca w telewizji ogólnopolskiej. Pan Łukasz opowiedział, na czym polega praca dziennikarza telewizyjnego i jaką rolę odgrywa operator kamery. Wyjaśnił, dlaczego kamera w telewizji musi być taka duża i  jak powstaje materiał w telewizji newsowej. Uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób szuka tematów i jak wygląda jego dzień pracy. Ponadto uczniowie dostali wskazówki, na co zwrócić uwagę żeby pracować w telewizji ogólnopolskiej i jak pokierować sobą, żeby pracować zgodną z pasją i zainteresowaniami.

Pan Łukasz Janke od 2008 r. związany jest z Telewizją POLSAT i POLSAT NEWS. Przez 12 lat pracował jako operator kamery we Wrocławiu.  Od dłuższego czasu odpowiada za Nasz region. Zależy mu nie tylko na rzetelnym informowaniu o wydarzeniach ale też na promocji Naszych stron. Jego zadaniem jest wyszukanie dobrego tematu, przekonanie bohaterów do tego, abym mógł ich nagrać oraz samo nagranie. Z powodzeniem realizuje materiały, które emitowane są na ogólnopolskiej antenie. Warsztaty z pracownikiem telewizji były doskonałym uzupełnieniem zajęć, które odbywają się na kierunku Technik fotografii i multimediów. Uczniowie często sami spotykają się z podobnymi problemami związanymi z fotografią reportażową, realizacją nagrań filmowych czy tworzeniem  materiałów dziennikarskich. Mając kontakt z profesjonalistą, mogli zadawać konkretne pytania i dowiadywać się wielu cennych uwag. Wielu z nich planuje związać swoją przyszłość z fotografią i dziennikarstwem. Niektórzy marzą tez o pracy w telewizji i filmie. Dzięki uprzejmości Pana Łukasza zaplanowano już drugą cześć zajęć warsztatowych z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu telewizyjnego z jakiego korzysta na co dzień.