W dniu 11.06.2019 uczniowie technikum Informatycznego z naszej szkoły ukończyli trwający trzy miesiące projekt pt. „Czas na zawodowców”. Młodzież podczas projektu brała udział w zajęciach warsztatowych na Politechnice Wrocławskiej. Ich zadaniem było zapoznanie się z zasadą działania skanera 3D oraz zmontowanie i uruchomienie drukarki 3D. Odrębną częścią projektu był obóz naukowy w Bożkowie, gdzie przyszli Informatycy mieli za zadanie zaprojektować i zbudować pojazd typu „follow line”. Podczas tygodniowego pobytu w kotlinie Kłodzkiej uczniowie nauczyli się programować mikrokontrolery Arduino oraz projektować elementy w programach do grafiki 3D a następnie drukować stworzone przez siebie przedmioty na drukarce 3D. Poza ciężką pracą znalazł się również czas na wypoczynek przy ognisku i relaks za kierownicą ciągnika oraz kosiarki do trawy.