W czasie prac remontowych prowadzonych w Naszej Szkole odnaleziono niezwykłą butelkę. Sto lat temu zamurowano ją i włożono do niej artefakty z tamtych lat: kartkę z nazwiskami budowniczych szkoły i fragment gazety z 1989 roku. W gazecie opisana była instrukcja wykorzystania magnezji – proszku stosowanego kiedyś przez fotografów, który zastępował popularne dziś lampy błyskowe. Oglądając ten fragment gazety przychodzą na myśl skojarzenia z kierunkiem Technik fotografii, w którym obecnie kształcimy. Znalezisko okazało się na tyle ważne, że zorganizowano konferencję prasową, na którą zaproszono Prezydenta Miasta – Jerzego Łużniaka oraz popularne media w tym telewizję TVN 24. Przy okazji przedstawiciel Archiwum Państwowego we Wrocławiu zaprezentował przedmioty, które znaleziono podczas remontu Ratusza Jeleniej Góry.

https://www.tvn24.pl/wroclaw,44/jelenia-gora-w-szkole-dokonali-odkrycia-sprzed-wieku,903133.html

zdjęcia: Mateusz Cieciera kl. 1 F