23 lutego 2018 roku odbyły się eliminacje szkolne 63. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Wyłoniono cztery uczestniczki mające reprezentować szkołę w kolejnym etapie konkursu: Annę Juszczyk z klasy I LP, Martynę Majdę i Justynę Dżaman z klasy II LP oraz Nikolę Kalkowską z klasy II D/R.

15 marca 2018 roku w Jeleniogórskim Centrum Kultury, w eliminacjach miejskich, nasze uczennice odniosły sukces i zakwalifikowały się do etapu rejonowego – Justyna Dżaman zajęła III. miejsce w kategorii: „Turniej Recytatorski”, natomiast Anna Juszczyk zdobyła wyróżnienie w kategorii: „Turniej Poezji Śpiewanej”.

Obie uczennice 6 kwietnia 2018 roku wzięły udział w eliminacjach rejonowych. Chociaż tym razem nie zakwalifikowały się do kolejnego etapu konkursu, ich występ był udany.

Justynie i Ani gratulujemy sukcesu w eliminacjach miejskich i życzymy, aby w 64. konkursie również etap rejonowy okazał się szczęśliwy.