Z okazji Światowego Dnia Walki z Otyłością tj. 24.10. br. w naszej szkole miało miejsce niecodzienne spotkanie z p. Maciejem Kurowskim – członkiem kadry Narodowej  Polski w saneczkarstwie lodowym, dwukrotnym olimpijczykiem w Vancouver i Soczi.

P. Maciej na spotkaniu z uczniami naszej szkoły przybliżył swoje pasje, osiągnięcia sportowe oraz zachęcił zebranych do zdrowego i aktywnego stylu życia. Wszyscy obecni na spotkaniu mieli możliwość porozmawiania z reprezentantem Polski oraz zadawania mu pytań dotyczących uprawianych przez niego dyscyplin sportowych i jego stylu życia. Na koniec zainteresowani otrzymali pamiątkowe zdjęcie z autografem. Celem spotkania było promowanie aktywnej formy spędzania wolnego czasu i korzyści, jakie ze sobą niesie.

Dzień Walki z Otyłością obchodzony w naszej szkole miał charakter profilaktyczny w związku, z czym uczniowie mieli możliwość skontrolowania swojej wagi oraz jej konsultacji ze szkolną pielęgniarką p. Marzeną Dobrzańską. Wszyscy uczniowie biorący aktywny udział w wydarzeniu częstowani byli jabłkami.

W holu szkoły pani Marzena Kamforowska – nauczyciel biologii  zaprezentowała plakaty wykonane przez uczniów dotyczące zdrowej żywności i aktywnego sposobu spędzania czasu wolnego.

Inicjatorkami i organizatorkami wydarzenia były szkolne panie pedagog Dorota Zdanowska i Monika Andrejczuk.

Bardzo dziękujemy p. Maciejowi Kurowskiemu za odwiedzenie naszej szkoły i życzymy dalszych sukcesów w karierze sportowej.