27 maja 2017r. w Cieplicach, w Parku Zdrojowym, odbył się festyn ,, Dzieci- dzieciom” zorganizowany przez Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka. Imprezą towarzyszącą były warsztaty przygotowane przez uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych. Uczennice Liceum Plastycznego bawiły uczestników, rysując karykatury. Pierwszą otrzymał Naczelnik Wydziału Oświaty, pan Paweł Domagała.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się malowanie twarzy- dziecięce buzie zmieniały się w kocie pyszczki lub groźne lwie paszcze. Pod kierunkiem p. M. Znamienkiewicza, p. J. Znamienkiewicz i p. Ł. Gradkowskiego uczestnicy wykonywali przypinki. Równie ciekawą ofertę zajęć przygotowali uczniowie Technikum Technologii Drewna. To dzięki nim i ich opiekunowi, p. R. Dudkowi uczestnicy mogli samodzielnie wypalać pirografem w drewnie, sklejce i płycie MDF.

Atrakcją było wykonywanie zdjęć na tle z różnymi rekwizytami, czym zajmowali się uczniowie z klas o kierunku fototechnik i ich nauczyciel, p. K. Zwoliński. Zainteresowanym, na bieżąco, wysyłano wyretuszowane fotografie na maila. Interesująco zaprezentowali się uczniowie technikum o kierunku organizacja reklamy, pod opieką p. E. Pindyk. Przygotowali naklejki promujące szkołę, kolorowanki dla dzieci, plecionki z filofanów, oklejali szklanki, grawerowali proxonem. Doskonałej zabawie towarzyszyła piękna pogoda.