Zespół Szkół Rzemiosł Artystycznych im Stanisława Wyspiańskiego w Jeleniej Górze zaprasza młodzież gimnazjalną na warsztaty fotograficzne. Warsztaty są bezpłatne, odbędą się w sobotę 16 kwietnia w godzinach 10.00 – 13.30 w szkole przy ulicy Cieplickiej 34.  Bogato wyposażone studio fotograficzne, ciemnia i pracownie edycji zdjęć  zostaną udostępnione uczestnikom. Pod opieką nauczycieli – artystów, uczniowie wykonają niesamowite fotomontaże, nauczą się pracy w profesjonalnym studio i klasycznej ciemni. Będzie można skorzystać z nowoczesnych lustrzanek cyfrowych CANON, stołów bezcieniowych, lamp studyjnych, photoshopa CS6, tabletów graficznych, skanerów oraz wykonać odbitki fotograficzne w klasycznej ciemni. Na warsztaty można przynieść Pendrive’a, Będzie można zgrać swoje prace i dodatkowe materiały. Zgłoszenia przyjmuje sekretariat szkoły pod numerem: 75 64 56 228, więcej informacji na stronie szkoły: www.zsart.edu.pl

Program warsztatów

godz. 10.00 – Rozpoczęcie warsztatów

godz. 10.00 – 11.30

Zajęcia w studio fotograficznym z użyciem softboxów, realizacja zdjęć portretowych oraz projektu „Malowanie światłem”. Wykonanie zdjęć przedmiotów na stołach bezcieniowych. Edycja zdjęć w programie graficznym Photoshop CS6

godz. 11.30 – 13.00

Praca w ciemni fotograficznej. Wykonanie autorskich rejogramów i zdjęć z użyciem aparatów otworkowych.

godz. 13.00 – 13.30

Czas na zgranie swoich prac, zakończenie warsztatów