16 listopada 2015 uczniowie Liceum Plastycznego brali udział w warsztatach portretowych towarzyszących uroczystości z okazji 153 rocznicy urodzin pisarza, noblisty Gerharta Hauptmanna, które odbyły się w Muzeum Miejskim „Dom Gerharta Hauptmanna”. Jednym z punktów programu uroczystości było otwarcie w muzeum wystawy portretów pisarza, autorstwa mistrzów jemu współczesnych. Dzieła z zakresu grafiki, rysunku, malarstwa i fotografii były inspiracją do działań twórczych młodych plastyków. Pracowali oni w muzeum pod kierunkiem Beaty Kornickiej-Koneckiej – artysty plastyka i nauczyciela Liceum Plastycznego. Malująca i rysująca młodzież była dodatkową atrakcją dla gości, którzy wysłuchali koncertu skrzypcowego, prezentacji uczniów z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Turystycznych w Jeleniej Górze oraz prelekcji autorstwa Ewy Mickiewicz – historyka sztuki i nauczyciela Liceum Plastycznego na temat portretu na przestrzeni wieków. Prace uczniów powstałe na warsztatach będą towarzyszyć wystawie dawnych mistrzów i można je zobaczyć do końca lutego 2016 w Muzeum Miejskim „Dom Gerharta Hauptmanna”. Zapraszamy.