Dnia 01.04.2015 w godzinach 9:00 – 14:00 w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych odbywał się finał Wielkiego Maratonu Zagadek Logicznych i Matematycznych. Do konkursu przystąpiło 31 uczniów z pięciu szkół: „Chemika”, „Mechanika”, „Ekonoma”, „Elektronika” i oczywiście z „Rzemiosł”. Arcymistrzem Zagadek Logicznych i Matematycznych została Paulina Tarazewicz z „Mechanika”, tytuł Mistrza zdobył Kamil Wójcik, a Wicemistrza – Paweł Kolasiński – obaj z „Elektronika”. Rzemiosła reprezentowali: Justyna Staszewska z klasy 2 F/R, Michał Szczepański z klasy 1 F/I, Tomasz Wiśniewski z klasy 3 LP, Anna Oleksy z klasy 3 F oraz Szymon Seta z klasy 3 I/D. Do ostatniego etapu z naszej szkoły dotarli Michał Szczepański i Tomasz Wiśniewski.

Nagrody dla finalistów ufundowało wydawnictwo Logi.

Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy za rok.

„Zarówno ja, jak i moi uczniowie  bardzo chętnie bierzemy udział w „Maratonie zagadek logicznych i matematycznych” ,organizowanych w  „Rzemiosłach” przez panią Katarzynę Zipser, ze względu na świetną organizację i sympatyczną atmosferę panującą podczas konkursu – powiedziała pani B. Lewińska  opiekun drużyny matematycznej z „Ekonoma”. Uczniowie już od września pytają mnie czy mogą zapisać się na ten właśnie konkurs”.