14 listopada 2014 roku w pracowniach artystycznych naszej szkoły, odbyły się integracyjne warsztaty artystyczne dla uczniów z moskiewskiej Szkoły Sztuk Muzyczno – Teatralnych. Jedenastoosobowa grupa uczniów Wydziału Kostiumu Scenicznego realizowała wraz z uczniami naszej szkoły prace z dziedzin snycerstwa, szkła artystycznego i fotografii. Młodzi Rosjanie wraz z panią dyrektor szkoły zostali zaproszeni przez Fundację Doliny Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej – oddział w Bukowcu. Jednym z punktów wizyty w naszym regionie były odwiedziny w Liceum Plastycznym. Z dużym zainteresowaniem zaproszeni uczniowie oglądali szkołę, pracownie, galerię szkolną oraz realizowali prace artystyczne. Na zakończenie zaprezentowali przez siebie wykonane przykłady rosyjskich strojów ludowych . Mamy nadzieję, że spotkanie to zaowocuje współpracą oraz międzynarodowym plenerem.