W zeszłym tygodniu (23 i 24 kwietnia 2014 r.) odbyły się w Liceum Plastycznym w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych w Jeleniej Górze obrony prac dyplomowych.
Obrony prac są podsumowaniem czteroletniej nauki w szkole artystycznej na zakończenie, której otrzymuje się tytuł plastyka. Uczniowie oprócz samej realizacji plastycznej w dziedzinie szkła artystycznego i witrażu lub snycerstwa prezentują również plakat, dokumentację oraz pracę rysunkową i malarską. Jak co roku artystyczną atmosferę tworzą ciekawe realizacje, o których opowiadają młodzi twórcy. Indywidualny charakter prac i ich twórców oraz wysoki poziom artystyczny powoduje, że komisja egzaminu dyplomowego nie miała powodów do znużenia.