28 października 2019 roku Pani Dyrektor Anna Szydłowska Robak, uczniowie Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych im. Stanisława Wyspiańskiego w Jeleniej Górze oraz przedstawiciele firmy Leroy Merlin przekazali domki  dla Schroniska Małych Zwierząt w Jeleniej Górze. Pomysłodawcą projektu jest firma Leroy Merlin z Jeleniej Góry, która przekazała niezbędne materiały do wykonania mieszkań dla zwierząt. Autorami prac są: Piotr Bialic, Dawid Latusz, Nikoleta Zabiega, Wiktor Jurgiel, Laura Tarka, Jakub Rulkowski, Sebastian Poręba, Karolina Łoś, Jeremi Nowak, Gabriel Grabiec oraz Michał Józefowicz. Uczniowie kształcą się na kierunku technik technologii  drewna pod opieką Pana Przemysława Niedbalskiego. Z ogromnym zaangażowaniem wykonali ocieplone domki i dach pokryli specjalną papą. Drewniane rezydencje posiadają przedsionek oraz wygodne wejście.  Zespół Szkół Rzemiosł Artystycznych i firma Laroy Merlin od dłuższego czasu wspólnie angażują się w działania na rzecz lokalnego środowiska. „Cieszymy się, że możemy razem stworzyć coś pożytecznego dla środowiska lokalnego, jednocześnie nabywając umiejętności praktyczne w zawodzie” –  dodaje nauczyciel Pan Przemysław Niedbalski.