13 września 2016r. Zespół Szkół Rzemiosł Artystycznych w Jeleniej Górze po raz drugi gościł studentów i wykładowców z Tarnopolskiego Narodowego Uniwersytetu Ekonomicznego na Ukrainie. Tym razem wzięli oni udział w warsztatach fotograficznych. Pod opieką specjalistów – p. M. Likszteta, K. Kuczyńskiego, K. Zwolińskiego oraz grupy uczniów z klasy II F (fototechnik) wykonywali zdjęcia w podczerwieni (IR), malowali światłem oraz tworzyli animacje.

Spotkanie zostało wzbogacone interesującym podsumowaniem, na którym wszyscy mogli obejrzeć efekty swojej pracy w formie prezentacji wykonanych fotografii.

Dla obu stron było to ciekawe i inspirujące doświadczenie. Koordynatorami wydarzenia ze strony szkoły były panie: Renata Sigrist i Beata Mazur.

Kolejne spotkanie już w styczniu!